Uluslararası Otizm Konferansı – ULOK  

tarafından
498

Uluslararası Otizm Konferansı – ULOK  

Yer : Antalya / Lara
Tarih : 14-16.KASIM.2014
Düzenleyen : Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü

Kongre Merkezi : Miracle Resort Otel
Organizatör : Dalya Turizm
Web Sitesi : http://inca2014.com/

Değerli Araştırmacılar, Uzmanlar, Öğretmenler, Öğrenciler ve Aileler,

Anadolu Üniversitesi Engelliler Araştırma Enstitüsü (eae.anadolu.edu.tr) ev sahipliğinde düzenlenecek olan Uluslararası Otizm Konferansı’na (www.inca2014.com) sizleri davet etmekten memnuniyet duymaktayım.

Konferans 14-16 Kasım 2014 tarihleri arasında Akdeniz’in büyüleyici şehri Antalya’da ‘Her Yönüyle Otizm: Araştırmadan Uygulamaya’ temasıyla düzenlenecektir. Konferansta çalıştaylar, tümü çağrılı sözlü sunumlar, poster sunumları, ‘uzmanlarla tanışma’ oturumları ve kültür gezileri gibi çeşitli sunular ve etkinlikler planlanmıştır. Konferansın tüm katılımcılar için otizmin her boyutuna ilişkin yeni bilgilerin heyecan ve coşkuyla öğrenildiği, paylaşıldığı ve tartışıldığı bir Konferans olabilmesi için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz.

Uluslararası Otizm Konferansı, katılımcılarına otizm spektrum bozukluğu konusunda en güncel bilgileri ve deneyimleri sunmayı hedeflemektedir. Aynı zamanda akademisyenler, araştırmacılar, öğretmenler, terapistler, öğrenciler ve spektrumda yer alan ailelerin otizmi her yönüyle tartışabilmeleri için zemin hazırlamayı arzulamaktadır. Dolayısıyla, Konferansın alandaki yetkin uzmanlarla tanışmak, katılımcılar arasında iletişim ve işbirliği olanakları yaratmak, uluslararası ve disiplinler arası ilişkiler kurabilmek için eşsiz bir fırsat olması beklenmektedir.

Konferans şehri Antalya güzel iklimi, zengin tarihi ve kültürel birikimi ve muhteşem sahil şeridiyle hepimizin gözdesidir. Sonuç olarak, 14-16 Kasım 2014 tarihleri arasında sizleri Antalya’da görmekten büyük bir mutluluk duyacağımı bildirmek isterim.

Konferansla ilgili her konuda lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Saygı ve sevgilerimle,

Prof. Dr. Elif Tekin-İftar
Konferans Başkanı