Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 2016

tarafından
452

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 2016

Yer : Antalya / Belek
Tarih : 16-20 Mart 2016
Düzenleyen : AKCİĞER SAĞLIĞI VE YOĞUN BAKIM DERNEĞİ

AKCİĞER KANSERLERİ DERNEĞİ

Kongre Merkezi :Susesi Luxury Resort
Organizatör : OCT TURİZM ve SEYAHAT ACENTASI
Web Sitesi : http://www.uask2016.com/

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri farklı bir kongre deneyimi için “bu defa UASK” diyerek, Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi 2016’ya bekliyoruz. “Kongre ezberimizi bozalım, yeni dünyaları keşfe çıkalım” diyoruz.

UASK-2016’yı, Akciğer Sağlığı ve Yoğun Bakım Derneği (ASYOD) ile Akciğer Kanserleri Derneğinin (AKAD) işbirliğiyle hayata geçiriyor; bu birlikteliğin kolektif organizasyonlar için bir başlangıç olmasını diliyoruz.

Bu Kongre sürecini farklı bir anlayışla yürüttük. Mutfakta pişeni servis etmek yerine; hep birlikte pişirip, hep birlikte yiyelim, UASK-2016 ortak aklın, ortak vicdanın sesi, soluğu olsun istedik. Sizin isteklerinizi, görüşlerinizi, önerilerinizi alarak; sizlerin daha önceki kongre deneyimlerinizde yaşadığınız sorunları dinleyerek, yani SİZİN NEFESİNİZ’i arkamıza alarak, SİZİN KONGRENİZ’i yapmaya çalıştık. Süreç içinde bize görüş ve önerilerini ileten tüm meslektaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz. Onlar UASK-2016’nın Kongre Organizasyon Komitesi üyeleri oldular ve bu güzel organizasyonu onlara borçluyuz.

Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresi (UASK) 2016, Antalya Belek’teki Susesi Luxury Resort Otel’de, 16-20 Mart 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Akciğer hastalıkları, hem Dünya’da hem de ülkemizde en sık görülen, en çok öldüren, en fazla kısıtlayan, en yüksek tedavi maliyetlerine yol açan, önemli ve öncelikli halk sağlığı sorunlarının başında yer almaktadır. Bu hastalıkların tanısı, tedavisi ve izleminde erişkin ve pediatrik göğüs hastalıkları ve göğüs cerrahisi uzmanları; tıbbi ve radyasyon onkolojisi uzmanları; yoğun bakım, alerji, çevre ve meslek hastalıkları uzmanları; moleküler biyoloji, enfeksiyon, mikrobiyoloji, patoloji, radyoloji ve nükleer tıp uzmanları; psikiyatristler; hemşire, diyetisyen, fizyoterapist ve psikolog gibi farklı uzmanlık alanlarından profesyonellerin bir ekip anlayışıyla birlikte çalışmaları gerekmektedir. Tüm bu profesyonellerin katılımıyla gerçekleştireceğimiz UASK-2016’da akciğer sağlığı alanında küresel bilgi ve gelişmeler yanında, ulusal deneyim ve birikimi birinci ağızdan dinleme fırsatını bulacağız.

Kongre programımızı akciğer hastalıklarının tanı, tedavi ve izleminde bize rehberlik edecek, günlük pratiğimizi yönlendirecek en güncel gelişmelerin interaktif olarak paylaşılacağı kurs, panel, sempozyum, karşıt görüş, workshop, uygulama odaları, olgu tartışmaları ve uzman seminerleri gibi çeşitli interaktif oturumlarla, sizlerin ihtiyacına cevap verecek, beklentilerinizi karşılayacak şekilde yapılandırdık. Kongreden eve dönerken yanınızda götüreceğiniz çıktıları öngörerek bilimsel programı hazırladık.

UASK-2016 Programı içinde, hastalarımızın tanı ve tedavisinde her zaman yanı başımızda olup, bize destek veren, güç veren hemşirelerimiz için eş zamanlı bir kongre yapıyor olmanın mutluluğunu ve gururunu da yaşıyoruz.

Bilimsel programların yorgunluğunu dengeleyecek, farklı beklentileri, tercihleri karşılayacak, zengin sosyal programlarla, UASK-2016’nın, zihinlerinizde unutulmaz bir anı olarak kalmasını planlıyoruz.

Bu güzel bilimsel organizasyon için bize çok uygun bir alt yapı ve üst düzeyde servis sağlayabilecek ve sizleri rahat, konforlu, keyifli bir şekilde ağırlayabileceğimiz mekanlar olarak Susesi Luxury Resort ve Ela Quality Resort’u kongre otelleri olarak seçtik. Otellerimizi ve sizlere sundukları imkanları, fırsatları gördüğünüzde, 2016 ulusal kongre kontenjanınız için UASK-2016’yı tercih ettiğinizden dolayı daha çok mutlu olacaksınız.

“Bu sefer UASK-2016” diyerek, ülkemizde akciğer sağlığına hizmet eden tüm meslektaşlarımızı Ulusal Akciğer Sağlığı Kongresine (UASK) davet etmekten onur duyuyoruz…

Sevgi ve Saygılarımızla,

Akın KAYA

Kongre Başkanı

Adnan AYDINER

Bilimsel Komite Başkanı

Tevfik ÖZLÜ

ASYOD Başkanı

Muzaffer METİN

AKAD Başkanı