Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği 13. Kongresi (Uluslararası Katılımlı)

tarafından
823

Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği 13. Kongresi (Uluslararası Katılımlı)

Yer : Antalya / Belek
Tarih : 30.EKİM-2.KASIM.2014
Düzenleyen : Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği

Kongre Merkezi : Titanic Deluxe Belek Otel
Organizatör : Serenas Turizm
Web Sitesi : http://2014tkdcd.org/

Değerli Meslektaşlarım ve Kalp Damar Cerrahisine gönül veren arkadaşlarım,

Her iki yılda bir gerçekleştirdiğimiz ulusal kongremizi 2014 yılında 30 Ekim-2 Kasım tarihlerinde düzenleyeceğiz. Kongremiz her zaman olduğu gibi 13. Yılında da camiamız için en önemli günlerden biri olacaktır.

Kalp ve damar cerrahları, anestezi ve reanimasyon uzmanları, kardiyologlar, perfüzyonistler, hemşireler ve branşımızla ilgili sağlık sektör temsilcileri büyük bir kalp ve damar camiası olarak bir araya geleceğiz, özlem gidereceğiz, bilgilerimizi ve deneyimlerimizi paylaşacağız.

Kongremizi gerçekleştirmek için Antalya’nın seçimi üyelerimizce web sitemizde gerçekleştirdiğimiz anket sonucu belirlenmiş ortak bir aklın ürünüdür.

Kongrelerimizde değerli uluslararası meslektaşlarımız ve bilim insanlarını ağırlamak ve bu süreci onlarla paylaşmaktan gurur duyarız.

Bu yıl da yine branşımızın özellikle güncel tekniklerde en önde gelen uzmanlarını aramızda göreceğiz. Bu yıl biraz daha farklı olarak, davetli uluslar arası konuşmacılarla ana salon sunumları dışında da bir araya gelmenizi, bire bir tartışma ortamı bulabilmenizi sağlamak istiyoruz.

Yine aynı şekilde branşımızın en önemli yabancı mesleki kuruluşları ile ortak sempozyumlar gerçekleştireceğiz. Bu konudaki gelişmeleri yakın bir zamanda tüm detaylarıyla paylaşmayı planlıyoruz.

Pratiğe yönelik kurslarımızın bilgi ve tecrübe paylaşma amacımız için çok faydalı olduğunu biliyoruz. Sizlerin de büyük ilgi gösterdiğiniz kurslarımız için bu sene branşımızın tüm güncel konularında kurslar için daha geniş süre ve ortam hazırlıyoruz. Akademik kariyerinizde yer alacak bilimsel çalışmalarınızı bildiri olarak meslektaşlarınızla paylaşmak için de en geniş olanakları yaratmayı hedefliyoruz.

Kongremizi genç meslektaşlarımızın kendilerini camiamıza tanıtabilecekleri bir platform olarak değerlendiriyoruz. Bu nedenle, kongremizde gerek bildiri sunumları gerekse bilimsel oturumlarda kendilerine bir çok görevler vereceğiz.

Perfüzyonist ve hemşirelerimizle ortak hazırlayacağımız oturumlar ekip olarak işbirliği ve ortak çalışma disiplinimizin göstergesi olacaktır. Perfüzyonistlerimiz ve kalp ve damar cerrahisi hemşirelerimiz çok zor koşullarda ciddi emeklerle hastalarımıza hizmet vermekteler. İki yılda bir de olsa, onları misafir etmek, görüşlerini dinlemek, onlar için bilimsel tartışma ortamı yaratmak bizim için büyük bir mutluluk olacaktır.

Sektör temsilcisi dostlarımız bizlere güncel gelişmeleri takip etmek ve uygulamakta her zaman destek olmuşlardır. TKDCD olarak sektör temsilcisi dostlarımız için verimli geçmesi için gerekli planlamaları yapma kararlılığındayız. Kongremizi gerçekleştireceğimiz Titanic Otel Kongre Merkezi ve Konaklama yerinin sizleri memnun edeceğini düşünüyoruz. Camiamız o kadar büyük boyutlara ulaştı ki, hepimizin tek bir otelde konaklaması maalesef mümkün olamıyor. Bu yüzden Kongre sırasında konaklamanız için her biri oldukça kaliteli hizmet veren 3 ayrı konaklama oteli belirledik.

Bu kongrede bu büyük ailenin, hepimizin Antalya’da olmasını istiyoruz. Her birimizin paylaşacağı mesleki tecrübesi bir diğerimiz için faydalı olacaktır. Bilimsel faaliyetlerin yanı sıra dostlarımızın hepsini bu 4 gün içinde görmek, hasret gidermek, sohbet etmek ayrıcalığını da yaşayacağımızı biliyoruz.

Yoğun çalışma programınız da şimdiden 30 Ekim- 2 Kasım 2014 tarihini işaretleyeceğiniz ve o günlerde orada bu büyük buluşmada beraber olacağımızı umuyoruz.

13. Kongremizde kucaklaşmak dileği ile…

Saygılarımla

Prof. Dr. Ali Gürbüz
Türk Kalp ve Damar Cerrahisi Derneği Başkanı