TÜREK 2014

tarafından
200

TÜREK 2014

Yer : İstanbul
Tarih : 5-6.KASIM.2014
Düzenleyen : Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)
Kongre Merkezi : WOW Convention Center
Organizatör :
Web Sitesi : http://turek2014.info/

Değerli Sektör Paydaşları,

Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi konusunda Türkiye’deki en güçlü sivil toplum kuruluşudur ve amacı Türkiye rüzgar enerjisi potansiyelini ülke ekonomisine kazandırmaktır.

Ülkemizdeki stratejik planlar doğrultusunda Türkiye’deki rüzgar enerjisi sektörünün gelişimine katkı sağlayacağına inandığımız Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi’ni 2012 ve 2013 yıllarında başarıyla gerçekleştirdik. Siz değerli sektör paydaşlarımızdan aldığımız olumlu görüşler ve 2012 – 2013 etkinliklerimizden aldığımız tecrübe ile daha etkin, daha verimli kongre gerçekleştirmek için çalışıyoruz.

2013 yılında Rüzgar Enerjisi Sektöründeki gelişmelerin ve problemlerin masaya yatırıldığı TÜREK 2013 kongremize yerli ve yabancı konuklar ile üniversiteler yoğun ilgi gösterdi. İki gün süren kongrede, 2200 kayıtlı ziyaretçi oldu ve üç salonda 100’den fazla konuşmacının yer aldığı toplam 18 oturum ve Özel Oturum gerçekleştirildi.

Bu sene 5-6 Kasım 2014 tarihinde İstanbul WOW Convention Center ’da gerçekleştireceğimiz TÜREK 2014’e, Ülkemizden ve tüm dünyadan katılım bekliyoruz. Danimarka İklim, Enerji ve Yapı Bakanı Sayın Rasmus Helveg PETERSEN ve Danimarka Heyeti’nin de katılacağı TÜREK 2014’de Danimarka özel oturumları da yer alacak.

TÜREK 2014’ün yeni sektör oyuncuları ile tanışmak, mevcut ilişkilerinizi güçlendirmek, sektörel uygulamalar ve araştırmalar ile ilgili en güncel bilgileri edinmek ve kamu oyunu rüzgar konusunda biraz daha bilgilendirebilmek amacıyla büyük bir fırsat oluşturacağına inanıyoruz.

Tüm bu çalışmalar ve bilgiler ışığında, ülkemiz ve sektörümüzün öncü etkinliklerinden birisi olan Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi – TÜREK 2014 organizasyonumuza katkılarınızı beklemekteyiz.

Saygılarımızla,

Yönetim Kurulu adına,

Mustafa Serdar ATASEVEN
Yönetim Kurulu Başkanı
Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB)
kongretakvimi.org