Küçükbaş Hayvancılık Kongresi (Uluslararası Katılımlı)  

tarafından
488

Küçükbaş Hayvancılık Kongresi (Uluslararası Katılımlı)  

Yer : Konya
Tarih : 16-18.EKİM.2014
Düzenleyen : Konya Bahri Dağdas Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BDUTAE)

Kongre Merkezi : Hilton Garden Inn Konya
Organizatör :
Web Sitesi : http://kucukbas2014.com/

Sayın koyun-keçi sektöründe araştırma ve geliştirme çalışmaları yürüten akademisyen, bilim adamı, araştırmacı ve hayvancılık temsilcileri!

Liderlik ve ev sahipliğinin Konya Bahri Dağdas Uluslararası Tarımsal Araştırma Enstitüsü (BDUTAE) tarafından yürütüldüğü, Küçükbaş Hayvancılık Kongresini (KHK) onurlandırmanız için sizleri davet ediyoruz. Kongre, 16-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya’da yapılacaktır. Bu kongre, BDUTAE’nin 1914 yılında kuruluşunun 100. yıl dönümünü kutlamak ve sürdürülebilir koyun ve keçi üretimindeki son gelişmeleri paylaşmak amacıyla düzenlenmiştir.

Kongreye, koyun ve keçi üretimi alanında çeşitli ülkelerden ilgili çok sayıda ilim adamı ve temsilci katılmış olacaktır. Bu kongre, meslekteki son gelişmeleri meslektaşlar, akademisyenler, sanayi ve ilgili paydaşlara aktarmak ve bilgi birikimlerini artırmak ve sosyal bir ortamda bir araya gelmek için önemlidir. Türkiye ve yurtdışından uzman konuşmacıların katılacağı kongremizde bilimsel verimli bir programı paylaşmak amacıyla sizlerle birlikte olmaktan mutluluk duyacağız.

Bu kongrenin teması, ” Sürdürülebilir koyun ve keçi üretimi ” dir. Bu nedenle biz koyun-keçi yetiştiriciliğinin yetiştiricilerin refahını arttırmak, yüksek kaliteli gıda üretmek, yeni iş imkânları sağlamak bakımından stratejik ve önemli bir sektör haline geldiğine inanıyoruz. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Politikaları ve genetik kaynakların muhafazası, sürdürülebilir koyun ve keçi üretimini uzun vadede önemli ölçüde etkileyecektir.

Kongre, katılımcıların genel ve paralel oturumlar haricinde çeşitli koyun ve keçilerin gösterileceği teknik gezi ve kongre-sonrası turlar içerecektir. Bilimsel programa ek olarak meslektaşlarımızın istekleri doğrultusunda Türkiye Damızlık Koyun ve Keçi Yetiştiricileri Birliği tarafından hazırlanan yerel koyun ve keçi ırkları tanıtım programı yapılacaktır. 11. ve 12. yüzyılda Anadolu Selçuklu Sultanlığının başkenti olan Konya’da düzenlenecek ilginç ve değişik sosyal programlar ile katılımcılar Anadolu Selçuklu kültürel mirası ile zevke dönüşen bağlantılar kuracaklardır.

Sunumlar sırasında İngilizce ve Türkçe arasındaki simültane çeviri sağlanacaktır.

Kongreyi bazı sosyal aktivitelerle hoşlanabileceğiniz bir ortam haline getirmeyi hedefledik. Otelde konaklayan katılımcılar, Türk hamamı, sauna, fitness, spa, açık ve kapalı yüzme havuzları gibi Kongre Merkezi’nin sosyal imkânlarından yararlanması mümkün olacak. Kongre katılımcıları için açık büfe öğle yemeği ve gün boyunca çay ve kahve temin edilecektir.

Kongre programı katılımınız ile zenginleşecek ve bu bilimsel, kültürel ve sosyal şölen rahat bir ortamda zevk alacağınız “Gala Yemeği ” ile sona erecektir. Refakatçilerinde kendileri için düzenlenen özel program, tur ve aynı zamanda kongrenin sosyal etkinliklerine katılmasını bekliyoruz.

16-18 Ekim 2014 tarihleri arasında Konya’da sizlerle tanışmak için sabırsızlanıyoruz!

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu