DAAHK 2017 – 16. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi

tarafından
30

DAAHK 2017 – 16. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi

Yer : Adana
Tarih : 11-14.MAYIS.2017
Düzenleyen : Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu

Kongre Merkezi : Sheraton Adana Otel
Organizatör : KumGroup
Web Sitesi : http://daahk.org/trkc/

DAVET
Değerli Meslektaşlarım,

Sizleri, 16. Uluslararası Doğu Akdeniz Aile Hekimliği Kongresi DAAHK 2017’ye davet etmekten mutluluk duymaktayız. Her geçen yıl giderek artan ilgi odağı olan DAAHK 2017’nin tema’sı “Birinci Basamak Ruhunda Aile Hekimliğinin Varoluşsal Kimliği” olarak belirlendi.

Aile hekimlerinin klinik yaklaşımlar biyopsikososyal, kültüreş ve varoluşsal boyutta ele almaları gibi disiplin olarak aile hekimliğinin varoluşsal fenomenolojiyi birinci basamak ruhu içinde, her bir bireyin kendine özgü ve tek olduğunu desteklemesiyle hekimlere, hastalarının iyileşmelerinde özerkliklerine saygı duyarak destekleyici yaklaşım kurabilmeleri için “iyileştirici ilişki” kurmalarında rehberlik eder. Varoluşsal sorunları anlayan “iyileştirici” bir ilişki de bu kaygılar her bir bireyin gelişimini ve özünü anlamanın önemli parçalardır.

Aile Hekimliğinin varoluşsal süreecinde sizlerle, 11-14 Mayıs 2017 tarihlerinde Adana Sheraton Otel’de portakal çiçeklerinin kokusu eşliğinde zengin bir bilimsel program çerçevesinde, saygın uluslararası ve ulusal konuşmacıları dinlemek, sözel ve poster bildirileri sunmak, bilgi ve becerilerimizi güncellemek, fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak, bilimsel işbirliği fırsatları yaratmak, yeni meslektaşlarla tanışmak ve eski dostlarla hasret gidermek üzere buluşacağız.

Sizleri, Düzenleme Kurulu adına, Akdeniz’in incisi Adana’ya davet ediyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Prof. Dr. Ersin AKPINAR
DAAHK 2017 Başkanı