9. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi 

tarafından
386

9. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi 

Yer : İstanbul
Tarih : 3-3.ARALIK.2014
Düzenleyen : Türk Plastik Sanayicileri Araştırma Geliştirme ve Eğitim Vakfı (PAGEV)

Kongre Merkezi : Hilton Bomonti Otel
Organizatör :
Web Sitesi : http://www.turkishpic.com/

Değerli Meslektaşlarımız,

PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi Organizasyon Komitesi adına sizleri 3 Aralık 2014 tarihinde İstanbul’da düzenlenecek olan 9. PAGEV Türk Plastik Endüstrisi Kongresi’ne davet etmekten mutluluk duyarız.

Bu yılki kongremiz “Otomotiv Plastikleri” ana teması ile otomotiv sanayinin her geçen gün gelişen ve artan yeni taleplerine en etkili çözümün plastik uygulamaları ile sağlanacağına dikkat çekmeyi amaçlamakta ve bir önceki kongrelerimizde yakalanan başarıyı sürdürmeyi hedeflemektedir.

Günümüzde otomobillerde daha yüksek performans, daha üstün güvenlik, daha yüksek konfor, daha çok yakıt tasarrufu, daha güzel stil, daha düşük fiyatlar istenirken, küresel ısınmanın da artmasıyla daha çevreci otomobillerin üretilmesi beklenmektedir. Bu talepleri en uygun biçimde karşılayan malzeme yine plastiklerdir. Çünkü plastikler çok yönlülüğü ve plastik teknolojisindeki gelişmeler sayesinde, bir otomobilin güvenliğinden, konforundan veya sağlamlığından taviz vermeksizin araçta yüksek performans sağlar ve araç üretim ve kullanım maliyetini azaltır, hafif olması sebebiyle daha fazla yakıt verimi sağlar. Geri dönüşümü kolay bir malzeme olması sebebiyle çevreye dost bir malzemedir. Bu malzemelerin kuvveti ve dayanıklılığı da bir otomobilin ortalama ömrünü, korozyona karşı daha iyi koruma sağlamak suretiyle, 12 yıldan fazla uzatmaktadır.

Yaygın kullanımlarına rağmen, otomotiv plastiklerini imal etmek için gereken doğal kaynaklar küresel petrol tüketiminin sadece yüzde 0,3’ünü temsil etmektedir. Modern bir otomobilde yaklaşık 100 kg plastik 200 ila 300 kg geleneksel malzemenin yerini almaktadır. Diğer tüm faktörler eşit olduğunda, bu durum ortalama bir otomobilin yakıt tüketimini 150.000 kilometrelik ömürde 750 litre oranında azaltmaktadır. Yapılan hesaplar bunun Batı Avrupa’da petrol tüketimini yılda 12 milyon ton ve bunun sonucunda CO2’yi yılda 30 milyon ton azalttığını göstermektedir.

Tüm bu gelişmeler ışığında Kongremiz, Otomotiv ve plastik sektörünün önde gelen uzmanları, akademisyenleri, iş liderleri ve yatırımcıları için eşsiz bir fikir alışveriş ortamı sunacaktır. Dünyanın dört bir yanından tanınmış önde gelen şirketlerden konuşmacıların ve uzmanların bilgilerini paylaşacağı Kongremize sizleri davet etmekten Vakfımız adına kıvanç duyuyorum.

Saygılarımızla,

Ahmet MERİÇ

Kongre Komitesi Başkanı

PAGEV 1. Başkan Yardımcısı