8. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu 

tarafından
329

8. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu 

Yer : Edirne
Tarih : 18-20.EYLÜL.2014
Düzenleyen : Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü

Kongre Merkezi : Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi
Organizatör :
Web Sitesi : http://www.icits2014.org/tr

Değerli Akademisyenler,

Bu yıl 18-20 Eylül 2014 tarihlerinde Trakya Üniversitesi tarafından düzenlenecek olan 8. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu’nda sizleri Edirne’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Sempozyum kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan sözlü ve poster bildiri sunumları, çalıştaylar, panel oturumları gibi etkinlikler ile ulusal ve uluslararası alanda farklı üniversite ve okullarda görev yapan bilim insanları, eğitimciler, öğretmenler ve diğer tüm paydaşlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımı sağlanacağını düşünüyoruz. Sempozyumda sunulmak üzere siz değerli meslektaşlarımızın hazırlamış olduğu çalışmalarınız bilim kurulumuz tarafından değerlendirilecek ve bu kapsamda uygun bulunan çalışmalar hazırlanacak bildiri kitabında yayımlanacaktır. Bununla birlikte, danışma kurulu, bilim kurulu ve sempozyuma destek veren dergilerin editörlerinden oluşan bir değerlendirme kurulu tarafından seçilen üç bildiriye “Prof. Dr. Cevat Alkan Genç Araştırmacı Ödülü” verilecektir. Bu kurul aynı zamanda hakem süreci işletilmek şartıyla destekleyen dergilerde yayınlanacak bildirilerin seçimini de yapacaktır.

Bilimsel etkinliklerin yanı sıra gerçekleştireceğimiz sosyal etkinlikler ile katılımcılarımıza Türkiye’nin gerek doğal güzellikleri gerekse tarihsel geçmişi bakımından önemli şehirlerinden birisi olan Edirne’yi de yakından tanıtma olanağı bulacağız. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan Edirne, tarihsel değerinin yanı sıra aynı zamanda Anadolu ile Avrupa’yı birleştiren bir konumda olması nedeniyle zengin bir kültürel alt yapıya da sahip bir şehirdir. 2011 yılında UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan Selimiye Camii ve Külliyesi Edirne’de yer almaktadır.

Değerli akademisyenler, sizleri 8. Uluslararası Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Sempozyumu’nda Edirne’de görebilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Ali İhsan ÖBEK

Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı