8. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’14) 

tarafından
303

8. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’14) 

Yer : Güzelyurt / K.K.T.C.
Tarih : 8-10.EYLÜL.2014
Düzenleyen : ODTÜ Kuzey Kıbrıs Kampüsü Bilgisayar Mühendisliği Programı

Kongre Merkezi : Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampüsü
Organizatör :
Web Sitesi : http://www.uyms.org.tr/2014/

8. Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS’14), 08-10 Eylül 2014 tarihlerinde Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampus’unde düzenlenecektir.

Ulusal Yazılım Mühendisliği Sempozyumu (UYMS), Türkiye yazılım sektörü ve yazılım alanında çalışmalar yapan akademisyenleri bir araya getirmeyi, yazılım mühendisliği alanındaki son gelişmelerin ve araştırmaların paylaşılmasını amaçlayan bir platformdur. 2003 yılından bu yana gerçekleştirilen UYMS, araştırma sonuçlarının paylaşıldığı bir ortam sağlamasının ötesinde, ulusal yazılım mühendisliği araştırma alanının geleceğinin şekillenmesinde etkin rol oynamaktadır. Bu sempozyum yazılım mühendisliği alanındaki tüm katılımcıların fayda sağlayacağı geniş bir içerik oluşturulmasasını hedeflemektedir.

2014 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Kuzey Kıbrıs Kampusunde düzenlenecek olan 8. UYMS kapsamında teknik bildiriler, deneyim sunumları, eğitim seminerleri kategorilerinde bildirilerinizi davet etmekteyiz. Sempozyumun sunum dili ve bildiri yazım dili Türkçe’dir.

Bu yıl ayrıca 8. UYMS kapsamında kendi içinde bütünlük oluşturan alt alanlar olacaktır. Bu alanlar: Yazılım Test Mühendisliği, Yazılım Tasarımı, Yazılım Mühendislği ve Ontolojiler.