8. Ulusal Çocuk Nefroloji Kongresi 

tarafından
336

8. Ulusal Çocuk Nefroloji Kongresi 

Yer : Antalya / Belek
Tarih : 29.EKİM-1.KASIM.2014
Düzenleyen : Çocuk Nefroloji Derneği
Kongre Merkezi : Cornelia Diamond Otel
Organizatör : Symcon Turizm
Web Sitesi : http://www.cocuknefroloji2014.org/

Değerli Meslektaşlarımız,

Çocuk Nefroloji Derneği’nin (ÇND) 29 Ekim – 1 Kasım 2014 tarihleri arasında Cornelia Diamond Otel &Kongre Merkezi, Belek ,Antalya’da yapılacak olan 8. Ulusal Kongresine sizleri davet etmekten büyük bir onur ve mutluluk duymaktayız.

Ülkemizde ve dünyada böbrek hastalıklı çocukların tedavisi, yaşam kalitesinin arttırılması, doktorların ve toplumun önlenebilir böbrek hastalıkları, tedavi seçenekleri, olanakları ve korunma hakkında eğitimi ve bu konuda genç hekimleri araştırmaya yönlendirmeyi amaç edinen derneğimiz, saygıdeğer hocalarımız ve genç meslektaşlarımızın bireysel ya da çok merkezli, ulusal/uluslararası özgün bilimsel çalışmalarıyla, bugün ülkemizin önde gelen mesleki bilimsel kurumlarından biri olmuştur. Anadalların yanında oldukça küçük olan ailemizin yıllar içinde gittikçe büyüdüğünü, her bakımdan kurumsallaştığını, meslektaşlarımızın bilim dünyasında tanınan, ortak çalışmalar ve toplantılar için aranan bir konuma geldiğini görmek, elbette bu ailenin bütün üyelerine, büyük bir mutluluk ve gelecek için umut vermektedir.

Kongremizde çocuk böbrek hastalıkları, hipertansiyon, diyaliz ve transplantasyon ile ilgili güncel bilgiler; konferanslar, paneller, uydu sempozyumları, uzmanına danışalım oturumları şeklinde konularında uzman çok değerli yerli ve yabancı bilim insanları tarafından katılımcılara sunulacaktır. Ayrıca bu yıl da kongrenin başında bir diyaliz kursu düzenlenmiştir. Bu kursta da deneyimli saygıdeğer hocalarımızın yanısıra Avrupa ve Amerika’dan değerli bilim insanları da görev alacaklardır. Bunların yanısıra çalışmalarımızın, bilimsel araştırmalarımızın paylaşılacağı sözel ve poster sunum oturumları da yer alacaktır.

Kongremizin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı günü başlaması bize ayrı bir mutluluk, heyecan ve gurur vermektedir. Doğanın cömertçe sunduğu güzelliklerle, tarihin kucaklaştığı Antalya ‘da zengin bilimsel içeriğinin yanısıra Cumhuriyet coşkusunu da yaşayacağımız kongremizde unutulmayacak anlar geçireceğinizi ümit ediyor, üyelerimizi ve çocuk böbrek hastalıklarına ilgi duyan tüm hekimlerimizi kongremize davet ediyoruz.

En içten sevgi ve saygılarımızla,

Çocuk Nefroloji Derneği Yönetim Kurulu ve
Kongre Düzenleme Kurulu adına
Prof. Dr. Ruhan DÜŞÜNSEL
Kongre Başkanı