7. Ulusal Biyomekanik Kongresi Uluslararası Katılımlı

tarafından
473

7. Ulusal Biyomekanik Kongresi Uluslararası Katılımlı

Yer : Isparta
Tarih : 16-18.EKİM.2014
Düzenleyen : Süleyman Demirel Üniversitesi Biyomekanik Çalışma Grubu

Kongre Merkezi : Süleyman Demirel Üniv. Prof.Dr. Lütfü Çakmakçı Kültür Merkezi
Organizatör :
Web Sitesi : http://sempozyum.sdu.edu.tr/biyomekanik2014/

AMAÇ

Mekaniğin biyolojik sistemlere uygulaması olan biyomekanik, mühendislik yöntemleri kullanılarak canlıların hareketi, hareketin kontrolü, hareket esnasında varolan/oluşan kuvvetlerin etkisi, malzeme ile dokuların etkileşimini inceleyen ve sonuçta sürekli gelişime açık bir multidisipliner bilim dalıdır.

Son yıllarda disiplinler arası çalışmaların odağı haline gelen biyomekanik alanında bilgi ve birikimlerimizi arttırmak, paylaşmak ve bu alandaki çalışmalara ışık tutmak amacıyla “Uluslararası Katılımlı VII. Ulusal Biyomekanik Kongresi‘’ Süleyman Demirel Üniversitesi Biyomekanik Çalışma Grubu önderliğinde 16 Ekim – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında Isparta’da düzenlenecektir. Bilindiği üzere Ulusal Biyomekanik Kongresi iki yılda bir faklı bir üniversitenin ev sahipliğinde farklı şehirlerde düzenlenmektedir.

Kongrede Biyomekaniğin farklı alt dallarında çalışmalarıyla ve yayınlamış oldukları makalelerle uluslararası camiada tanınmış olan ABD başta olmak üzere farklı ülkelerden davetliler de konferans vereceklerdir. Ayrıca kongremizde 15 Ekim 2014 Perşembe günü Saat 15.30-17.30 arasında Journal of the Mechanical Behavior of Biological Materials” dergisinin Baş-Editörü Prof. David Taylor başkanlığında Elsevier Yayınlarından bir ekip “Writing and Reviewing Scientific Papers for International Journals” başlıklı bir workshop düzenleyeceklerdir.

Bilimsel açıdan oldukça verimli geçeceğine inandığımız kongremize sizlerinde bildirilerinizle ya da bildirisiz katılarak katkı vermenizi bekliyor, vereceğiniz katkıdan dolayı şimdiden teşekkürlerimizi sunuyoruz.