6. Uluslararası Hemşirelik Yönetimi Kongresi  

tarafından
512

6. Uluslararası Hemşirelik Yönetimi Kongresi  

Yer : Muğla / Bodrum
Tarih : 27-29.EKİM.2014
Düzenleyen : Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi

Kongre Merkezi : Kefaluka Resort Otel
Organizatör : Alp Reyal Turizm
Web Sitesi : http://www.inmc2014.org/tr/

Değerli Meslektaşlarımız,

Sizleri, Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik Fakültesi olarak 27-29 Ekim 2014 tarihleri arasında Bodrum, Türkiye’de düzenlenecek olan 6. Uluslararası Hemşirelik Yönetim Kongresine davet etmekten onur duyuyoruz.

6. Uluslararası Hemşirelik Yönetim Kongresinin teması “Geleceği Yaratma: Güvenli Ortam Oluşturmada Lider Hemşireler” olup kongrede aşağıda yer alan alt temalar ele alınacaktır:
•Sağlık bakımında disiplinlerarası işbirliğini destekleme
•Hemşirelikte iyi uygulamalar için yönetim ve liderlik
•Sağlık bakımında güvenlik kültürü oluşturma
•Sağlıklı iş ortamları oluşturmada yasal ve etik konular: Çalışan ve hasta/hizmeti alan bakış açısıyla
•Güvenli ortamlar için kanıta dayalı uygulamalar
•Sağlık bilgi teknolojisi
•Mesleki sağlık ve güvenlik
Kongremize ek olarak ayrıca 26 Ekim 2014 tarihinde kurs düzenlenecektir.

Kongremiz, Türkiye’nin güneybatısında Ege Bölgesinde yer alan ve bir liman kenti olan Muğla iline bağlı, tarihi ve doğal güzelliklerin buluştuğu Bodrum’da gerçekleştirilecektir. Yazarları, aydınları, sanatçıları ve müzisyenleri canlı gece yaşamı ve kültürel ortamı ile etkileyen bu şehir, uzun bir süre Ege kasaba evi ya da ikinci ev olarak isimlendirilmiştir. Eski çağlarda Halikarnas olarak adlandırılan Bodrum, dünyanın yedi harikasından biri olan Kral Mausollos’un Mozolesi’nin bulunması ile ünlü bir şehir haline gelmiştir.

Kongremiz sizlere ulusal ve uluslararası düzeyde etkileşim ve işbirliği imkanları sağlayarak güvenli ortamları oluşturmada en son gelişmelerin bahsedildiği bir öğrenme platformu sunacaktır. Mesleki, bilimsel ve sosyal paylaşımlarınız yanı sıra, Bodrum’un tarihi konusunda bilgi sahibi olacak, orman ve denizi buluşturan eşsiz doğanın keyfini çıkaracaksınız.

Kongre dilimiz İngilizce olacaktır. Türk katılımcılarımız için Türkçe simultane çeviri yapılacaktır. Daha fazla bilgi için, http://www.inmc2014.org/ adresindeki web sitesimizi ziyaret edebilir ya da inmc@hacettepe.edu.tr adresine e-posta gönderebilirsiniz.

6. Uluslararası Hemşirelik Yönetim Kongresi’ne katılımınız için sizleri davet etmekten mutluluk duyuyor ve sizleri aramızda görmek için sabırsızlanıyoruz.

Saygılarımla

Prof. Dr. Fatma Öz