6. Uludağ Genel Cerrahide Güncel Yaklaşımlar Kongresi

tarafından
698

6. Uludağ Genel Cerrahide Güncel Yaklaşımlar Kongresi

Yer : Bursa / Uludağ
Tarih : 19-22.MART.2015
Düzenleyen : Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi  Genel Cerrahi Anabilim Dalı – Bursa Cerrahi Derneği
Kongre Merkezi : Karinna Otel
Organizatör : Burkon Turizm
Web Sitesi : http://uludaggenelcerrahi.org

Değerli Meslektaşlarım, Değerli Mesai Arkadaşlarım;

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı ve Bursa Cerrahi Derneğinin iki yılda bir düzenlediği “Genel Cerrahide Güncel Yaklaşımlar Toplantısı” ülkemiz cerrahlarının adeta bir klasiği haline gelmiştir. Her defasında ilgi ile takip edilen bu periyodik toplantıların 6.sı 19-22 Mart 2015 tarihinde Bursa-Uludağ’daki Karinna otelde düzenlenecektir.

Son yıllarda iletişim teknolojilerindeki ilerlemeler ile birlikte bilimsel toplantılarda interaktif paneller daha sıklıkla uygulanır hale gelmiştir. İnteraktif olarak düzenlenen bir önceki toplantıdan aldığımız çok olumlu geri bildirimler sonucunda 6.toplantının da bütün oturum ve panellerini aynı şekilde olgu bazlı ve interaktif gerçekleştirmeyi planladık. Bu toplantıda ayrıca klasik konular yerine meslektaşlarımızın en çok başını ağrıtan problemlere değinmeyi uygun gördük. Böylece toplantının temasını “Cerrahide Komplikasyonlar ve Yönetimi” olarak belirledik. Böylelikle Genel Cerrahi pratiğinde yaşanan komplikasyonlar ve bunların çözümleri tartışılacak, ek olarak ta hukuki boyutu hakkında daha geniş tartışma ortamı doğacaktır. Aynı şekilde paralel oturum şeklinde “interaktif, olgu bazlı cerrahi hemşireliği” panelleri düzenlenecektir.

Bilindiği gibi mali zorluklar nedeni ile bir önceki toplantı üniversite kampüsü’nde yapılmıştır. Ancak katılımcılardan ve meslektaşlarımızdan gelen istek üzerine toplantının tekrar Uludağ’da yapılmasına karar verdik. Tarih itibari ile kayak sezonu içerisinde yer alan toplantı, aynı zamanda Uludağ’ın gittikçe popüler olan 2.oteller bölgesinde katılımcılara keyifli bir sosyal ortam sunacağı kanaatindeyiz.

Bu yıl ek olarak katılımcılardan “Poster bildirimi” kabul edilecek ve böylece Sağlık Bakanlığı kadrosundaki meslektaşlarımız için kongre kontenjanı sıkıntısı giderilmiş olacaktır.

Tüm meslektaşlarımı toplantımıza davet eder, kongre organizasyon komitesi adına saygılar sunarım.

Prof. Dr. Ekrem Kaya
U. Ü. T.F.Genel Cerrahi Anabilim Dalı Başkanı
Bursa Cerrahi Derneği Başkanı
Kongre Organizasyon Kurulu Başkanı