5. Ulusal Vakalar ile Romatoloji Eğitimi Sempozyumu 

tarafından
446

5. Ulusal Vakalar ile Romatoloji Eğitimi Sempozyumu 

Yer : Van
Tarih : 11-15.MART.2015
Düzenleyen : Türkiye Romatoloji Derneği
Kongre Merkezi : Rescate Otel
Organizatör : D Event Turizm
Web Sitesi : http://www.rovag.org/index.html

Değerli Meslektaşlarım,

Vakalar ile Romatoloji Eğitimi Sempozyumunun beşincisinin 2015 yılında Van’da düzenlenecek olduğunu bildirmekten büyük bir mutluluk ve onur duyuyorum. Romatoloji Vaka Eğitim Grubunun (ROVAG) 2011 yılında Gaziantep’te başlayan yolculuğuna ilk günden bu yana verdiğiniz destek ve gösterdiğiniz ilgiden aldığımız heyecan ve şevk bizi bu günlere taşıdı. O günlerden bu yana katılımcılarımızın romatolojiye ilgisi ve bilginin yaygınlaşması için gösterdiğimiz çabaya saygısı toplantıları daha verimli ve etkili kıldı.

Asur kraliçesi Semiramis’in kurduğu, Urartulara uzun süre imparatorluk merkezi olarak hizmet veren Tuşpa/Van, eminiz ki zengin tarihi ve kültürel mirası ile bizleri büyüleyecek ve toplantıya tartışmasız çok iyi bir ev sahipliği yapacaktır.

Milattan önce 7000 yıllarına uzanan tarihi ile pek çok topluluğun kendi himayesine girmesi için mücadele ettiği Van şehri ve etki alanına giren bölgede yapılacak bu anlamlı toplantının bölge hekimlerine ve halkına iyi bir hizmet vereceği inancındayız. 3000 yıllık görkemli Van kalesi, kral mezarları, Akdamar adası ve Akdamar kilisesi bu toplantıya da ilham kaynağı olacaktır.

Gelenekselleştiği üzere sempozyumumuzda interaktif tartışma ortamında temel romatoloji konuları gözden geçirilecektir. Giderek artan ilginiz göstermektedir ki romatolojik hastalıkların vaka temelinde ele alınması, konusunda uzman hocalarımızın tecrübelerini de dahil ettikleri yaklaşımlarını bizlerle paylaşmaları, genç hekimlere tartışmasız büyük katkı sunmaktadır. Katılımcıların görüş ve katkıları da toplantımızı zenginleştirecektir.

Daha önce ki sempozyumlarda olduğu gibi yine değişik disiplinlerden hocalarımızın katılımları romatolojideki ekip çalışmasını ortaya koyacak ve tartışmalarımızı zenginleştirecektir.

Beşinci Romatoloji Eğitim Sempozyumuna da olgu bildirimleriniz kabul edilecek ve “Tam Metin Bildiri Kitabı’ nda yayınlama fırsatı temin edilecektir. Ancak daha da önemlisi toplantı süresince olgularınızı paylaşma ve tartışmaya açabilme şansı bulacağınızı umut etmekteyiz.

Bu sempozyumda yoğun ilgi gören ve geri bildirimlerinizle beslenen “Romatoloji Vaka Derlemeleri” kitabını sizlerle buluşturmayı hedefliyoruz.

2015 yılında Van Gölü kıyısında görüşmek dileğiyle.

Prof. Dr. Servet AKAR