5. Ulusal Polimer Bilim ve Teknolojisi Kongresi

tarafından
929
Yer                                        : Tokat
Tarih                                     :1-4.EYLÜL.2014
Düzenleyen                       : Türkiye Polimer Derneği -Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Kongre Merkezi               : Gaziosmanpaşa Üniversitesi
Organizatör                       :
Web Sitesi                          : http://www.polimer2014.org/

Değerli Bilim İnsanları,

Türkiye Polimer Derneğinin 2 yılda bir organize etmekte olduğu “Ulusal Polimer Bilim ve Teknolojisi Kongre ve Fuarı” etkinliğinin 5.si 2014 yılında Gaziosmanpaşa Üniversitesi ev sahipliğinde düzenlenecektir. Bu nedenle Organizasyon komitesi olarak sizleri 1-4 Eylül 2014 tarihlerinde Tokat’ta ağırlayacağımız için büyük mutluluk duyuyoruz.

5. Ulusal Polimer Bilim ve Teknolojisi Kongre ve Sergisi etkinliği polimerlerle ilgili çalışmalar yapan bilim insanlarını sözlü ve poster sunular ile çeşitli forumlarda buluşturan bir etkinlik olacaktır. Bu etkinlikte katılımcılar hem alanında önemli çalışmaları bulunan yerli ve yabancı bilim insanlarının davetli sunularını izleyebilecek hem de kendi çalışmalarını sözlü ve poster olarak sunup konuya ilgisi olan diğer katılımcıların görüşlerini öğrenebileceklerdir.Ayrıca polimerlerle ilgili faaliyetleri bulunan sektör temsilcilerinin katıldığı sergide teknolojik yeniliklerin ve güncel gelişmelerin duyurulması hedeflenmektedir.

Kongrede düzenlenecek oturumlar teorik ve temel konulardan, sentez, karakterizasyon ve üretim tekniklerindeki son yeniliklere kadar çeşitli konuları ele alacaktır. Kongre kapsamında değerlendirilecek konu başlıkları aşağıdaki şekilde sıralanabilir:

.Polimerlere dair hesaplamalar ve tahmin süreçleri
.Polimer Sentezi
.Reoloji ve proses
.Yüzey özellikleri
.Mekanik özellikler ve performans özellikleri
.Polimerik elektronik ve optoelektronik materyaller
.Nanomalzemeler ve akıllı malzemeler
.Biomalzemeler ve yeşil kimya
.Enerji ve geri dönüşüm malzemeleri
.Polimer karakterizasyonunda yeni yöntemler

Tokat şehri en yakınında bulunan Sivas ve Amasya ya sırası ile 108 ve 115 km uzaklıktadır. Şehir merkezi neredeyse hiçbir büyük şehrin yol güzergahı üzerinde değildir. Yani Tokat’ı görmek için Tokat’a gitmek gerekir. Kongre kapsamında katılımcılar şehir merkezinde bulunan çok sayıdaki eski dönem eserlerini ve şehir merkezine 22 km uzaklıkta bulunan Ballıca mağarasını gezme imkanı bulabileceklerdir.Kongre sonrasında isteyenler için Danişmentliler beyliğinin başkentliğini yapmış Niksar ve doğa güzellikleri ile bilinen Almus ilçelerine gezi düzenlenecektir.

Polimer Bilim ve Teknolojisi alanında gerçekleştirilen en eski kongre ve sergi etkinliği olan organizasyona katılımınızı gerek kongrenin kalitesi ve gerekse bölgenin tanıtımı açısından çok önemsiyoruz. Bu nedenle sizleri Anadolunun medeniyetler beşiği ve kültür hazinesi olan Gazi Osman Paşa’nın memleketine ve onun ismini taşıyan üniversitemize davet etmekten büyük onur duyuyorum.

Tokatta görüşmek dileğiyle,

Organizasyon komitesi adına,
Prof Dr Cemil ALKAN (Yerel Organizasyon Komitesi Başkanı)