40. Ulusal Hematoloji Kongresi

tarafından
1051

40. Ulusal Hematoloji Kongresi

Yer : Antalya / Belek
Tarih : 22-25.EKİM.2014
Düzenleyen : Türk Hematoloji Derneği
Kongre Merkezi : Titanic Deluxe Belek Otel
Organizatör : Serenas Turizm
Web Sitesi : http://ulusalhematoloji2014.org/

Değerli Meslektaşlarım,

Bu yıl derneğimizin kırkıncı Ulusal Hematoloji Kongresi’nin hazırlıklarını yapma heyecanı içerisindeyiz. Ülkemizde hematoloji alanında yapılagelen en önemli organizasyon olan Ulusal Hematoloji Kongresi, bu yıl da çok önemli bilimsel aktivitelere ev sahipliği yapacak.

Türk Hematoloji Derneği (THD) bu bilimsel şöleni her yıl bir önceki yıla göre daha iyi bir içerik ve çerçevede sunmak için sürekli çalıştı.

Her iki yılda bir olduğu üzere, bu yıl Avrupa Hematoloji Derneği (EHA) ortak oturumları ile EHA Kongresi’nin en dikkat çeken konu ve konuşmacıları bizlerle birlikte olacak. Ayrıca bu yıl bir ilki gerçekleştirerek International Society on Thrombosis and Haemostasis (ISTH) ile ortak oturumlar planladık. Hepimizin yararlanacağını umuyorum.

Kongre programımızda her zamanki gibi, hızla değişen, gelişen ve bu nedenle hepimizin yakından izlemek durumunda olduğu konularda eğitim oturumları yer alacak. Bunun yanısıra, tecrübelerimizi paylaşacağımız sözlü sunum oturumları, poster tartışmaları, uydu sempozyumlar ve uluslararası oturumlarda birbirinden değerli konuşmacılar bizlerle olacak.

40. Ulusal Hematoloji Kongremizde Antalya’da buluşmak ümidiyle, en iyi dileklerimi sunarım.

Prof. Dr. Teoman Soysal
THD Yönetim Kurulu Başkanı
Kongre Başkanı