40. Ulusal Fizyoloji Kongresi

tarafından
698
 40. Ulusal Fizyoloji Kongresi
Yer                                        :  Kayseri
Tarih                                     :   2-6.EYLÜL.2014
Düzenleyen                       : Türk Fizyolojik Bilimler Derneği
-Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı
Kongre Merkezi               : Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi
Organizatör                       : Diamed Kongre
Web Sitesi                          : http://www.fizyolojikongresi2014.org/

Değerli Üyelerimiz, Kıymetli Katılımcılar,

Bilim ve kültürün harmanlandığı, paylaşmanın, ödüllendirilmenin hazzının yaşandığı, motivasyon ve bütünleşmelerin sağlandığı bir kongre ortamında daha sağlık ve huzurla birarada olmak arzusuyla merhaba.

Türk Fizyolojik Bilimler Derneğini ‘nin 40. Ulusal Fizyoloji Kongresi’ni 2-6 Eylül 2014 tarihlerinde Erciyes Üniversitesi Sabancı Kültür Merkezi’nde düzenlemekten, büyük memnuniyet duyuyoruz. İlk kez 1986 da Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Fizyoloji Anabilim Dalı Fizyolojik Bilimler Derneği adına 12. Ulusal Fizyoloji Kongresi’ni düzenlemişti. 28 sene sonra, ikinci kez evsahipliği yapma fırsatı bulduğumuz 40. Ulusal Fizyoloji Kongresi’nde buluşmanın heyecan ve onurunu ile sizleri, Gevher Nesibe Medresesi ve Hunat Hatun Kulliyesi ‘nin yeraldığı, Mimar Sinan’ın şehri, Kayseri’ye davet ediyoruz.

Her Kongrenin ilk günlerinde yeralan bilimsel kurslar yönetim kurulu kararı ile bundan sonra yıl içinde farklı üniversitelerde yapılacak şekilde kongre programından ayrılmıştır. Kongremizde yeralan konferans, panel, bildiri sunumları ile alanımızdaki gelişmeleri izleme, yerli ve yabancı meslektaşlarımızın deneyimlerini paylaşma, ortak çalışmalar planlama imkanı bulacağız. Kongremiz 2 Eylül günü Açılış Oturumu ve Konferans’ı ile başlayıp aynı gün şehir gezisi ve Açılış Kokteyli ile devam edecektir.

Orta Anadolu’da yüz yıllardır çeşitli medeniyetlerin başkenti Kayseri, Selçuklu ve Osmanlı izlerini taşıyan tarihi dokusu, Gesi bağları, Erkilet, Talas, Hisarcık ile eşsiz doğası, kayak merkezlerini ve modern tesisleri içeren Erciyes dağı ve Kapadokya’ya yakınlığı ile yerli ve yabancı turistlerin her geçen gün daha da fazla ilgisini çekmektedir. Güçlü sanayi ve ticaret merkezlerinden olan Kayseri, günümüzde dört üniversitesi, aktif araştırma merkezleri, teknoloji transfer ofisi, örnek Teknoparkı ile aynı zamanda bir eğitim ve araştırma şehridir. 1968 yılında “Hacettepe Üniversitesi Kayseri Gevher Nesibe Tıp Fakültesi “ olarak kurulan ve eğitime başlayan Tıp Fakültesi , 1978 de Kayseri Üniversitesi’nin kurucu fakültesi olarak Hacettepe Üniversitesi’nden ayrılmış, 1982 tarihinde Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi adını almıştır. Kongre sırasında Türkiye’nin gelişmiş üniversiteleri arasında yeralan Erciyes Üniversitesi ‘ni, kampüs ve sosyal tesislerini, modern Kayseri kentini ve harikalar diyarı Kapadokya bölgesini yakından tanıma fırsatları bulacağız.

Önceki kongrelerimizdeki gibi genç araştırmacıların özgün çalışmaları, poster ve sözlü bildiriler ödüllendirilecektir. Ödül töreni Gala yemeği akşamında gerçekleştirilecektir. Son gün Kapadokya bölgesinde peri bacalarının, tarihi zenginliklerin ve dogal güzelliklerin görüleceği gezi programı yeralacaktır.

Katılımlarınız ve katkılarınızla değer kazanacak olan Kongremizin düzenlenmesinde desteklerini esirgemeyen, her aşamada yanımızda olan Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Fahrettin Keleştemur’a ve başarılı bir kongre gerçekleştirmek için çaba gösteren , emek veren herkese gönülden teşekkür ederiz.

Bilimi ve dostluğu paylaşmak için bir araya geldiğimiz 40. Ulusal Fizyoloji Kongresi’nin yararlı ve keyifli geçmesi dileği ile saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Asuman Gölgeli
Kongre Eş Başkanı
Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi
Fizyoloji Anabilim Dalı Başkanı

Prof. Dr. Nevzat KAHVECİ
Kongre Eş Başkanı
Türk Fizyolojik Bilimler Derneği
Yönetim Kurulu Başkanı