4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi & 20. APISLAVIA Kongresi 

tarafından
513

4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi & 20. APISLAVIA Kongresi 

Yer : Muğla / Fethiye
Tarih : 5-9.KASIM.2014
Düzenleyen : -Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi
-Muğla İli Arı Yetiştiricileri Birliği (MAYBİR)

Kongre Merkezi : Liberty Hotels Lykia
Organizatör : TeamCon Kongre
Web Sitesi : http://www.muglacongress.org/default.asp

“4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi eş zamanlı olarak 20. Apislavia Kongresi” 05- 09 Kasım 2014 tarihleri arasında Liberty Hotels Lykia, Fethiye- Ölüdeniz’de düzenlenecektir.

Kongre sürecinde sektörün tüm paydaşlarının buluşması, arıcılarımızın teorik bilgi edinmelerinin yanı sıra uygulama ile ilgili konularda da deneyimlerini arttırmaları hedeflenmektedir. Bu amaçla, bir önceki kongremizde de olduğu gibi konaklama ağırlıklı bir katılım sağlayarak Türkiye ve Dünya arıcılığının teknik ve ekonomik sorunlarının, konularında uzman ulusal ve uluslararası bilim insanlarının ve arıcıların katılım ile tartışma ve fikir paylaşımına açık bir kamp havası yaratılması hedeflenmektedir. Ülkemizin de içinde bulunduğu Apislavia Ülkelerinin, bilim insanlarının ve arıcılarının fikir paylaşımını ve buluşmasını sağlayacak bir kongre olacaktır.

“4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi eş zamanlı olarak 20. Apislavia Kongresi”nde sözlü ve poster bildiriler sunulacaktır. Bildiriler, Kongre Bilim Kurulunun değerlendirmesine tabi tutulacaktır. Bir önceki kongremizde öğleden önceki bölümde ana toplantı salonunda bilimsel konular sunulmuş ve öğleden sonraki ikinci bölümde, küçük salonlarda aynı anda farklı konular interaktif şekilde tartışılmıştı. Düzenlemiş olduğumuz küçük çalışma ve tartışma grupları katılımcılar tarafından çok beğenilmiş ve yararlı olmuştur. Bu nedenle bu kongremizde de tartışma gruplarına yer verilecektir. Uluslararası tüm katılımcıların bir salonda buluşmaları ve fikir paylaşımları sağlanacaktır. Geçen kongreden farklı olarak, bu kongremizde arıcıların arzu ettikleri soruların tartışılması için kongre girişinde soru masası kurulacaktır. Arıcılar, konusunda uzman kişilerle her türlü sorunlarını tartışma fırsatı bulacaklardır.

Arıcılık sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası firmaların ürünlerini ve çalışmalarını tanıtabilecekleri stantların açılması için yaklaşık 600 m2’lik kapalı sergi alanı sağlanacaktır. Apislavia Arıcılar Birliği ile ortaklaşa gerçekleştireceğimiz kongremizde, yurtdışından önemli sayıda stant ve kongre katılımı da olacaktır.

Ayrıca kongremizde ilk defa, ülkemizde üretilen balımızı Dünya arıcılık sektörüne tanıtmak ve diğer ülkelerde üretilen balların da taraflarımızca tanınması amacıyla uluslararası kriterlerde bir bal yarışması düzenlenecektir.

Ülkemiz ve Dünya arıcılığı ve arıcılarının teknik ve ekonomik sorunları ile çözüm yollarının tartışılacağı, Muğla çam balının hem ulusal hem de uluslararası düzeyde tanıtılacağı “4. Uluslararası Muğla Arıcılık ve Çam Balı Kongresi eş zamanlı olarak 20. Apislavia Kongresi”ne destek vermenizden ve katılımınızdan mutluluk duyacağımızı bildirir, saygılar sunarım.

Düzenleme Kurulu Adına
Prof. Dr. Mustafa IŞILOĞLU
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı
kongretakvimi.org