4. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi

tarafından
387

4. Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongresi

Yer : Kahramanmaraş
Tarih : 1-4.EYLÜL.2015
Düzenleyen : Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma İstasyonu Müdürlüğü

Kongre Merkezi : Saffron Otel
Organizatör : INC Turizm
Web Sitesi : http://topraksukongresi2015.org/

Saygıdeğer Katılımcılar,

Türkiye’de ve dünyada, toprak ve su kaynakları ile ilgili olarak meydana gelen ve gelebilecek olan gelişmelerle ilgili olarak çeşitli taktikler geliştirilmeli ve olası risklere karşı hareket planları ortaya konulmalıdır. Bu ulusal bir görevdir ve son derece stratejiktir. Bu görevin yerine getirilmesi de ancak bu konuda uzmanlaşmış kişiler ve birimler vasıtası ile mümkündür.

Doğu Akdeniz Geçit Kuşağı Tarımsal Araştırma İstasyonu Müdürlüğü tarafından T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’nın destekleriyle gerçekleştirilecek olan kongrenin amacı, toprak ve su kaynaklarına ilişkin konuları tüm boyutları ile değerlendirmek ve en son gelişmeler ile uygulamaların pek çok açıdan tartışılıp ele alınabileceği bir ortam oluşturmaktır. Bu kongre toprak ve suyu daha iyi anlamak için ülkemizdeki toprak ve su kaynaklarına ilişkin çeşitli konuların tartışılacağı bir platform olacaktır.

Kongre; 1-4 Eylül 2015 tarihlerinde, Milli Mücadeledeki fedakarlığından dolayı TBMM tarafından “KAHRAMANLIK” payesiyle ödüllendirilen Kahramanmaraş İlinde gerçekleştirilecektir. Kongreye pek çok akademisyen, bürokrat, mühendis, ilgili sektörlerde faaliyet gösteren firmalar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin iştirak edeceği düşünülmektedir.

Birleşmiş Milletler tarafından toprak yılı olarak ilan edilen 2015 yılında 4.Uluslararası Katılımlı Toprak ve Su Kaynakları Kongremizin ülkemiz ve dünya bilimine katkı sağlaması ve katılımının yüksek olması ümidi ile siz çok değerli katılımcıları Kahraman Şehrimize davet ediyor ve saygılar sunuyorum.

Hasan GEZGİNÇ
Kongre Başkanı
Kaynak : www.kongremerkezi.net