4. Ulusal Okul Sağlığı Sempozyumu

tarafından
429

4. Ulusal Okul Sağlığı Sempozyumu

Okul Sağlığı 2016

Yer :  Hatay
Tarih :  17 – 18 Kasım 2016
Düzenleyen : Halk Sağlığı Uzmanları Derneği ve Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı
Kongre Merkezi : Hatay
Organizatör : Halk Sağlığı Uzmanları Derneği ve Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı
Web Sitesi : http://okulsagligi.org/os3/index.php/os4/UHSK4

DAVET.

Halk Sağlığı Günleri kapsamında iki yılda bir yapılmakta olan Okul Sağlığı Sempozyumu’nun ilki 2010 yılında “Okul Sağlığı Hemşireliği”, ikincisi “Okullarda Zorbalık ve Şiddet”, üçüncüsü de “Okullarda Ağız ve Diş Sağlığı” konularını ağırlıklı olarak ele almışlardı.Dördüncü Okul Sağlığı Sempozyumu, 17-18 Kasım 2016 tarihleri arasında Halk Sağlığı Uzmanları Derneği ve Mustafa Kemal Üniversitesi Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Anabilim Dalı’nın öncülüğünde, “Okullarda Ruh Sağlığının Geliştirilmesi” ana teması ile Hatay’da gerçekleşecektir.

Bununla birlikte sempozyuma okul sağlığının tüm alanlarında bildiri göndermeniz memnuniyetle karşılanacaktır. Ayrıca sempozyuma ilişkin görüş ve önerilerinizi bildirmeniz bizleri mutlu edecektir.

Sempozyuma okul sağlığıyla ilgilenen halk sağlığı uzmanları, hemşireler, sağlık çalışanları, doktorlar, psikolojik danışmanlık ve rehberlik öğretmenleri, psikologlar, beden eğitimi öğretmenleri, İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve toplum sağlığı çalışanları, okul yöneticileri,öğretmenler, ebeveynler ve okul sağlığıyla ilgilenen tüm meslek gruplarının katılmasını arzu etmekteyiz.

Sempozyuma Türkiye Halk Sağlığı Kurumu, Milli Eğitim Bakanlığı ve yerel yönetimlerin kurumsal olarak destek vermesini önemsiyoruz.

Sempozyumla ilgili bilgilere “okulsagligi.org” adresi üzerinden erişebilirsiniz. Bildiri işlemleri ve duyurular online sistem üzerinden yapılacaktır.

“Okullarda Ruh Sağlığının Geliştirilmesi” temalı 4.Okul Sağlığı Sempozyumu’na katılım ücretsizdir.

Sempozyum Düzenleme Kurulu adına 2016 yılının barış, sağlık ve esenlik dolu bir yıl olmasını diliyor, bilimsel fırsatların yanı sıra tarihsel zenginlikleriyle, mutfağıyla, hoşgörüsüyletanınmış Hatay ilimizi görme ve gezme fırsatı yakalayacağınızı da umut ediyoruz.

Sizleri Kasım 2016’da 4.Okul Sağlığı Sempozyumu kapsamında Hatay’da görmek bizleri mutlu edecektir.

Prof. Dr. Tacettin İnandı Prof. Dr. Türkan Günay

Kongre Eş Başkanı, Kongre Eş Başkanı,

Mustafa KemalÜniversitesi Halk Sağlığı UzmanlarıDerneği

Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Yönetim Kurulu Başkanı

Anabilim Dalı