26. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi

tarafından
441
26. Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongresi
totbid kongre 2016
Yer : Belek / Antalya
Tarih : 25 – 30 Ekim 2016
Düzenleyen : TOTBİD
Kongre Merkezi : Sueno Belek Kongre Merkezi
Organizatör : Serenas Uluslararası Turizm Kongre Organizasyon
Web Sitesi : http://totbidkongre2016.org

DAVET.

Değerli Meslektaşlarımız,

Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongremizin bu yıl 26.sını gerçekleştireceğiz ve Ortopedi ve Travmatoloji ailemizin siz değerli üyeleriyle yine bilimsel ve sosyal pek çok farklı programların olduğu değişik ortamlarda tekrar bir araya geleceğiz.

Ulusal kongremiz, bu yıl ilk defa olmak üzere ve sonrasında da yine çift yıllarda, 1 Kasım 2015 tarihinde imzalanan protokol gereği, TOTBİD, Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki diğer dernek, şube, konsey ve kurullardan teşkil olan TOTBİD Eşgüdüm Kurulu ile birlikte hazırlanacaktır. Böylelikle Derneğimiz, bu yeni belirlenmiş olan kongre takvimiyle, siz camiamızın değerli katılımcıları ve sponsorları için kongrelerin verimliliğini arttırmayı ve maliyetleri azaltmayı hedeflemektedir. Bu yıl ilkini gerçekleştireceğimiz bu toplantının sizler ve TOTBİD Eşgüdüm kurulu üyeleri için sorunsuz bir şekilde hayata geçmesi en önemli hedefimizdir.

Kongre düzenleme kurulu olarak bizler, hepimizin bir araya geldiği bu bilimsel ve sosyal ortamlardan en fazla istifade edilebileceğimiz ve en çok keyif alabileceğimiz şartları, imkânları yaratabilmek için tüm gayretimizle çalışacağız. Ülkemizden ve Yurt dışından değerli meslektaşlarımız ile gerçekleştirilecek, çok sayıda konferans, panel, olgu tartışmaları ve tartışmalı oturumlarla oluşturacağımız güncel ve popüler konuları kapsayan Ulusal kongre bilimsel program içeriği umarız yine bu senede sizlerin beğenisini ve takdirini kazanır. Kongremizde sizlerden gelen bilimsel çalışmalara ve bu değerli bilimsel çalışmaların en iyi şekilde sunulmasına yine büyük önem vereceğiz. Sözlü ve poster bildiriler yine kongremiz bilimsel programının önemli bir kısmını oluşturacaktır.

Yoğun bir şekilde katılımlarını beklediğimiz endüstri temsilcileri de Ortopedi ve Travmatoloji alanındaki en modern ürünlerini, en son bilimsel gelişmelerin ışığı altında sizlere sergileme ve sizlerin beğenisine sunma fırsatı yakalayacaklardır. Diğer bilim dallarından daha fazla endüstriye ihtiyaç duyduğumuzu, her geçen yılla ortaya çıkan endüstriyel yeniliklerin ve imkânların bizlerin mesleğini icra ederken hayatını kolaylaştırdığını unutmamalıyız.

Geçen kongremizde olduğu gibi yine bu kongremizde de, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımızı siz değerli meslektaşlarımız ile bir arada kutlayacağız. Sosyal programımız da Cumhuriyetimizin 93. Yılı kutlama programının yanı sıra, yine sizlerin beğenisini ve ilgisini çekeceğini düşündüğümüz sosyal etkinliklerle sonraki yıllarda da hafızalarınızda yer edecek bir kongre geçirmeniz için çaba sarf edeceğiz.

Unutulmamalıdır ki Ulusal kongrelerimiz sadece bilimsel ve endüstriyel yeniliklerin tanıtıldığı yerler değildir. Çok sayıda arkadaşın ve dostun bir araya geldiği, ileriki yıllarda meslektaş dayanışmasına vesile olabilecek yeni arkadaşlıkların ve ilerleyebilecek dostlukların kurulabileceği sosyal ortamların da olduğu yerlerdir. Özellikle kendilerine örnek alabilecekleri değerli ağabeyleri ve hocaları ile birlikte olma fırsatını yakalayacak olan genç meslektaşlarımızın, kendi aralarında buralarda kuracakları arkadaşlık ve dostluklar, ileri ki yıllarda ve kongrelerde onlar için her zaman tebessümle hatırlanacaktır. Bu sebeple, değerli anabilim dalı başkanlarımızdan ve hocalarımızdan kongremize daha fazla genç uzman ve asistanın katılımı konusunda desteklerini esirgememelerini diliyoruz.

Bu yıl sadece TOTBİD’in değil, Eşgüdüm kurulunun desteği ile hem bilimsel, hem de sosyal yönden, camiamızın en önemli birlikteliğinde “Ulusal Türk Ortopedi ve Travmatoloji Kongremizde” sizlerle bir araya gelebilmeyi ümit ediyor, sağlık ve esenlikler diliyoruz.

Saygılarımızla…

Prof. Dr. Ali BİÇİMOĞLU
Kongre Başkanı

Prof. Dr. Mustafa BAŞBOZKURT
TOTBİD Başkanı