24. Ulusal Özel Eğitim Kongresi 

tarafından
397

24. Ulusal Özel Eğitim Kongresi 

Yer : Edirne
Tarih : 25-27.EYLÜL.2014
Düzenleyen : Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi

Kongre Merkezi : Trakya Üniversitesi Balkan Kongre Merkezi
Organizatör :
Web Sitesi : http://www.oek2014edirne.org/tr

Değerli Akademisyenler,

Bu yıl 25-26-27 Eylül 2014 tarihlerinde Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi tarafından düzenlenecek olan 24. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nde sizleri Edirne’de ağırlamaktan mutluluk duyacağız.

Ana teması “Aile Katılımı ve Eğitimi” olarak belirlenen kongre kapsamında gerçekleştirilmesi planlanan sözlü ve poster bildiri sunumları, çalıştaylar, panel oturumları gibi etkinlikler ile farklı üniversite, kurum ve okullarda görev yapan bilim insanları, eğitimciler, öğretmenler ve diğer tüm paydaşlar arasında bilgi ve deneyim paylaşımı sağlanacağını düşünüyoruz. Kongrede sunulmak üzere siz değerli meslektaşlarımızın hazırlamış olduğu çalışmalarınız bilim kurulumuz tarafından değerlendirilecek ve bu kapsamda uygun bulunan çalışmalar hazırlanacak bildiri kitabında yayımlanacaktır. Bununla birlikte, danışma kurulu tarafından seçilen üç bildiriye “Doç.Dr. Mitat Enç Araştırma Ödülü” verilecektir.

Bilimsel etkinliklerin yanı sıra gerçekleştireceğimiz sosyal etkinlikler ile katılımcılarımıza Türkiye’nin gerek doğal güzellikleri gerekse tarihsel geçmişi bakımından önemli şehirlerinden birisi olan Edirne’yi de yakından tanıtma olanağı bulacağız. Osmanlı İmparatorluğu’na başkentlik yapmış olan Edirne, tarihsel değerinin yanı sıra aynı zamanda Anadolu ile Avrupa’yı birleştiren bir konumda olması nedeniyle zengin bir kültürel alt yapıya da sahip bir şehirdir. 2011 yılında UNESCO tarafından dünya miras listesine alınan Selimiye Camii ve Sultan II.Bayezid Külliyesi Sağlık Müzesi Edirne’de yer almaktadır.

Değerli akademisyenler, sizleri 24. Ulusal Özel Eğitim Kongresi’nde Edirne’de görebilmek dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

OEK2014 Düzenleme Kurulu Adına

Prof.Dr. Ali İhsan ÖBEK
Trakya Üniversitesi Eğitim Fakültesi Dekanı