20. Ulusal Ergonomi Kongresi

tarafından
620

20. Ulusal Ergonomi Kongresi

Yer : Ankara
Tarih : 26-28.EYLÜL.2014
Düzenleyen : -Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü
-Ergonomi Derneği

Kongre Merkezi : Ramada Plaza Söğütözü Otel
Organizatör : Eventa Kongre
Web Sitesi : http://ergonomi2014.org/

Amaç ve Kapsam

Ergonomi; insanın anatomik, antropolojik, fizyolojik ve psikolojik özellikleri çerçevesinde çevre koşullarını dikkate alarak verimli üretimi hedefleyen bir alandır. Üretimin tarihsel gelişim sürecinde daha fazla üretmeyi amaçlayan insan, önceleri fiziksel gücünü kullanmış, daha sonraları başka hayvanların gücünden yararlanmış, alet ve makinalar geliştirmiş, günümüzde ise robotik sistemlerle üretimde daha çok beyin gücünü kullanır hale gelmiştir.

İnsan, ister fiziksel gücünü ister düşünsel gücünü kullansın, üretim zincirinde mutlaka var olacaktır. Günümüzün teknolojik düzeyi yüksek ve karmaşık üretim sistemlerinde, makinaları kullanan insanların yüksek performans gösterebilmeleri amacıyla çalışma ortamlarında konforları yanında iş güvenliklerinin sağlanması ve sağlıklarının korunması öne çıkmıştır. Bütün bunların sonucunda günümüzde, çalışma hayatının kalitesini etkileyen iş analizlerinden sağlık, tarım, yönetim, eğitim, endüstriyel ürün tasarımı, bilişim, yazılım ve donanım, çevreye kadar birçok alanda ergonomiden söz edilmektedir.

20. Ulusal Ergonomi Kongresi Ankara Üniversitesi Ziraat Fakültesi Tarım Makinaları Bölümü ve Ergonomi Derneği işbirliğiyle 26-27-28 Eylül 2014 tarihlerinde “İş Sağlığı ve Güvenliği” temasıyla BAŞKENT ANKARA’DA Ramada Plaza Söğütözü’nde düzenlenecektir.