2. Ulusal Afet ve Afet Eğitimi Kongresi

tarafından
480

2. Ulusal Afet ve Afet Eğitimi Kongresi

Yer : Antalya / Kemer
Tarih : 19-23.KASIM.2014
Düzenleyen : -Başkent Üniversitesi
-Harran Üniversitesi
-AYSADER

Kongre Merkezi : Limak Limra Otel
Organizatör : July Turizm
Web Sitesi : http://www.afetkongresi2014.com/

Değerli Katılımcılarımız,

Ülkemizin jeolojik ve jeopolitik konumu nedeniyle, coğrafyamızın önemli bir bölümünde deprem, erozyon, sel, çığ düşmesi, orman yangınları gibi doğal afetler yer almakta olup, kimyasal, biyolojik, radyasyon ve nükleer tehditler de mücadele edilmesi gereken bir diğer tablo olarak karşımıza çıkmaktadır.

Ülkemizde ilk defa geçen sene düzenlediğimiz “I. ULUSAL AFET VE AFET EĞİTİMİ KONGRESİ” hem konuşmacı hem de katılımcı profiliyle bir çok kurum ve kuruluş temsilcisini bir araya getirme imkanı sağlamıştır.

Kongremizde, doğal afetler, afetlerle mücadelede risk analizi ve risk yönetimi, bilime ve plana dayalı kentleşme, depreme dayanıklı yatırımlar ve uygulamaları, afet eğitimi ve yeterlilikler, arama kurtarma hizmetleri, afet tıbbı gibi konular yer alacaktır. Deneyim sahibi bürokratlarımız, yerel yönetimlerimiz, akademisyenlerimiz, uzmanlarımız, öğrencilerimiz ve doğal afetlerle ilgili hizmet veren tüm kurum, kuruluş ve firmaların temsilcilerini bir araya getirerek bağımsız oturumlarla ülkemiz geleceğine yönelik kapsamlı bir dizi konferans ve paneller düzenlemeyi ve konularla ilgili kurs ve tatbikat organize ederek teorik ve pratik bilgileri tüm katılımcılara sunmayı hedeflemekteyiz.

19-23 Kasım 2014 tarihlerinde Limak Limra Hotel & Resort, Kemer-ANTALYA’da gerçekleştirilecek olan 2. ULUSAL AFET VE AFET EĞİTİMİ KONGRESİ, ana konuları, konuşmacı ve katılımcı profilinin yanı sıra içeriğinde yer alan ‘yerel yönetimlerde sürdürülebilir çevre ve şehir sempozyumu’, ile geniş bir yelpazeye hitap edecek olup, kongremizde sizleri aramızda görmekten onur duyacağız.

Kasım ayında, tarihi özellikleri ve turistik güzellikleri ile göz dolduran Antalya’da görüşmek ve deneyimlerimizi paylaşmak dileğiyle,

Saygılarımızla,

Kongre Düzenleme Kurulu adına,

Dr. Arzu FIRLARER
Başkent Üniversitesi

Yard. Doç. Dr. Şahin TOPRAK
Harran Üniversitesi

Uz. Dr. Kürşad Ramazan ÖZDEMİR
AYSADER Yönetim Kurulu Başkanı