2. HEMATOGENETİK SEMPOZYUMU

tarafından
348

2. HEMATOGENETİK SEMPOZYUMU

HematoGenetik Kursu 2015

Yer : Gaziantep
Tarih :  13 – 15 Kasım 2015
Düzenleyen : Deneysel Hematoloji Derneği
Kongre Merkezi : Tuğcan Otel
Organizatör : LOVİ TURİZM & ORGANİZASYON
Web Sitesi : http://www.hematogenetikkursu.com

Derneğimizin kuruluşunun temel amacına uygun olarak geçen yıl birincisini düzenlediğimiz I. HematoGenetik Sempozyumunda birçok bilim insanının birikim ve tecrübelerinden faydalanma fırsatı bulduk.

Bu yıl ikincisini düzenleyeceğimiz HematoGenetik Sempozyumu’nun zengin içeriği ile çok daha verimli geçeceği inancı ile bu bilgiyi sizlerle paylaşmaktan mutluluk duymaktayız.

13-15 Kasım 2015 tarihlerinde, Tuğcan Otel – Gaziantep’te düzenleyeceğimiz HematoGenetik Sempozyumu’muzda, Hematoloji alanında çalışan klinik ve temel bilim alanlarından uzman ve öğrencilerimizi bir araya getirerek interaktif bir ortam yaratmayı hedefliyoruz. Kursumuzda temel olarak hücre biyolojisi, lösemi genetiği, lösemilerin tanı ve tedavisinde kullanılan yöntemlerin (PCR, sitogenetik, akım sitometrisi, DNA dizi analizleri, hücre canlılığı ve ölümü belirleme yöntemleri, lösemi araştırmalarında in vitro ve in vivo yöntemler) temel prensiplerini ve uygulamalarını irdeleyeceğiz. Ayrıca, immünoloji ağırlıklı oturumlarımız ile kursumuzu daha kapsamlı hale getireceğiz. HematoGenetik kursumuzun Hematoloji, Patoloji, Tıbbi Biyoloji, Tıbbi Genetik, Moleküler Biyoloji ve Genetik, ve diğer temel bilim alanlarında uzmanlık yapan bilim insanlarının araştırmalarına önemli katkı sunacağına inanıyoruz.

Tüm meslektaşlarımızı, Hematogenetiğin temel konuları ve yöntemeleri ile ilgili konularda son gelişmelerden haberdar olmak ve Gaziantep’in bilimsel ve kültürel atmosferini yaşamak üzere II. HematoGenetik Sempozyumu’na katılmaya davet ediyoruz.

Saygılarımızla.

Deneysel Hematoloji Derneği Yönetim Kurulu Adına Prof. Dr. Ali Ünal