2. Hayat Boyu Tıp Eğitimi Kongresi

tarafından
355

2. Hayat Boyu Tıp Eğitimi Kongresi

Yer : İstanbul
Tarih : 18-21.EYLÜL.2014
Düzenleyen : -Hayat Boyu Tıp Eğitimi Derneği (HABOTED)
-İstanbul Aile Hekimleri Derneği

Kongre Merkezi :
Organizatör : Doktorum Turizm
Web Sitesi : http://www.haboted.com/

DAVET
Değerli Meslektaşlarımız ,
Teknolojinin ilerlemesi ile alanımızda yapılan bilimsel çalışmaların sayıca fazlalığı sayesinde her gün, her dakika bildiklerimiz, uyguladıklarımız demode, hatta yanlış duruma gelmektedir. Uygulamaların herhangi bir aşamasında oluşabilecek bir hata durumunda ise ‘’malpraktis’’ yasaları ile meslektaşlarımızı ciddi cezalarla karşı karşıya bırakmaktadır.
Tıbbi konularda yapılan eğitimlerin sayıca çok olmasına karşın; Özellikle Aile Hekimlerine verilen eğitimler basite indirgenmeye çalışılırken, her nedense yaklaşık on yıllık eski bilgilerin aktarıldığı toplantılar haline gelmesine sebep olmaktadır. Çok sayıda ve bir çok alanda katılımcılara sunulan bu bilgiler faydaya çevrilerek uygulama alanlarına yansıyabilmektedir. Her dakika bildiklerimizin, uyguladıklarımızın hatta öğrendiklerimizin demode ve yanlış duruma gelmemesi için Sağlık Bakanlığı kongre, panel vd. eğitimlerinin her geçen gün içeriğinin dolu dolu ve güncel olması zorunluluğunu doğurmaktadır.
Bu sebeplerden dolayı sektördeki daralmaya rağmen doğru, güncel ve uygulamalarda hata yapılmasını engellemeye yönelik eğitimlerin gerekliliği üzerine “Hayat Boyu Tıp Eğitimleri” serisi ile karşınızdayız. Kaynak israfını engeller iken uygulamalara yansıyacak güncel bilgileri sunacağız.
Bilimsel programın yanı sıra endüstrinin olumlu katkıları sayesinde toplantı merkezinde kurulan stand-sergi alanı ve diğer etkinliklerde meslektaşlarımız bilimsel programdan edindikleri teorik bilgilerin yanı sıra pratik uygulamalar konusunda da ciddi olanaklar bulacak ve en yeni teknolojik cihaz sistemlerini, yeni piyasaya çıkan ilaç ve diğer ürünleri tanıyacaklardır. Bu paylaşımın katılımcılara ve takiben deneyimlerini aktaracakları diğer meslektaşlarımıza sağlayacağı katkı tartışılmaz olup beraberinde başarılı çalışma ve sonuçlarını da getirecektir. Bundan dolayı kongreye katılımınız ve bilimsel katkılarınız camiamızı sadece bir araya getirmekle kalmayıp bilimsel gücümüzü ve birlikte her alanda sesimizi daha çok duyurmamızı da sağlayacaktır.
Siz değerli meslektaşlarımızı “Hayat Boyu Tıp Eğitimleri” toplantı serisinin ilkine davet etmek istiyoruz. Katılımınız bizlere onur ve büyük bir mutluluk verecektir. Hep birlikte başarılı ve hoşça zaman geçirtecek bir toplantı gerçekleştireceğimizden emin olarak, şimdiden değerli ilgileriniz ve işbirliğinizden dolayı teşekkürlerimizi sunuyor, çalışmalarınızda başarılar diliyoruz.
Saygılarımızla ,
Düzenleme Kurulu