19. Ulusal Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Kongresi

tarafından
572

19. Ulusal Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Kongresi

Yer : İstanbul
Tarih : 22-25 Ekim 2015
Düzenleyen : ÇOCUK ENDOKRİNOLOJİ VE DİYABET DERNEĞİ

Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi

Kongre Merkezi : Hilton Kozyatağı
Organizatör : Burkon Turizm
Web Sitesi : http://www.upek2015.org/

Davet

Değerli Meslektaşlarım,

22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında İstanbul’da gerçekleştirmeyi planladığımız 19. Ulusal Pediatrik Endokrinoloji ve Diyabet Kongresi’nde sizleri ağırlamaktan onur duyacağız.

Kongremiz öncesinde 21-22 Ekim 2015 tarihlerinde yapılacak olan 14. Çocuk Diyabet Ekibi Kursu’nun yanısıra bu yıl ilk kez Endokrinolojiye yeni başlayan yan dal asistanları ve endokrinolojiye ilgi duyan pediatristlere yönelik olarak 1. Pediatrik Endokrinolojiye Giriş Kursu da aynı tarihlerde gerçekleştirilecektir.

Düzenlediğimiz bu kurslarla çocuk diyabet ekibi ve genç meslektaşlarımızın bilgi ve hasta bakım kalitesini yükseltmeyi amaçlarken ana kongremizde ise her yıl olduğu gibi Pediyatrik Endokrinoloji ve Diyabet alanındaki en yeni bilgi ve verileri, alanında yetkin konuşmacılarla birlikte değerlendirmeyi amaçlamaktayız. Sözel ve poster bildirilerde de ülkemizde yapılan bilimsel çalışmaları daha yakından tartışacak ve Türkiye Pediyatrik Endokrinoloji ve Diyabet camiasının Pediyatrik Endokrinoloji ve Diyabet Bilimine her yıl artarak devam eden katkılarını yakından irdeleme fırsatı bulacağız. Bilimsel program sizlere sunduğumuz ankete gelen cevaplar esas alınarak şekillenecektir. Sizleri araştırma bildirilerinizle de kongrenin bilimsel düzeyine katkıda bulunmaya çağırıyoruz.

Kongremizin güçlü bilimsel içeriğini İstanbulun tarihi ve doğal güzellikleri içinde sevgi ve dostlukla paylaşmak dileğiyle…..
Kongre Başkanı
Prof. Dr. Abdullah Bereket