18. IFOAM Dünya Organik Kongresi  

tarafından
255

18. IFOAM Dünya Organik Kongresi  

Yer : İstanbul
Tarih : 13-15.EKİM.2014
Düzenleyen : -IFOAM (Uluslararası Organik Tarım Hareketleri Federasyonu)
-Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği (Buğday)

Kongre Merkezi : Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı
Organizatör : ZED Turizm
Web Sitesi : http://www.owc2014.org/

Sizi 13-15 Ekim 2014tarihlerinde İstanbul, Türkiye’de düzenlenecek olan IFOAM Dünya Organik Kongresi 2014’e davet etmekten onur duyarım.

IFOAM Dünya Organik Kongresi üç yılda bir düzenleniyor ve organik sektörünün en büyük ve en önemli toplantısı olma özelliğini taşıyor. 2014 yılında düzenlenecek olan konferans, Ana Bölüm, Bilimsel Bölüm ve Uygulayıcı Bölümü olmak üzere üç ayrı bölümden oluşacak, ayrıca bir dizi atölye çalışması da düzenlenecek.

Her bölüm, pek çok farklı açıdan organik sektörünü inceleyecek ve atölye çalışmaları organik dünyadaki çeşitli girişimlerin katkılarını vurgulayacak.

Dünya Organik Kongresi, dünyanın en kapsamlı ve en geniş katılımlı organik konferansı olmakla kalmıyor. 2014’te yapılacak kongre, sektörümüzü ilgilendiren pek çok konu hakkında bilgi edinmek ve bu konuları tartışmak için çok önemli bir fırsat yaratıyor. En önemlisi, dünyanın dört bir yanındaki arkadaşlarımız ve meslektaşlarımızla bir araya gelmek ve bağlantı kurmak için eşsiz bir fırsat sunuyor.

İstanbul, binlerce yıldır Doğu ve Batı arasında bir kavşak durumunda. Bu, kongrenin teması olan “Organik Köprüler Kurmak”ı daha da anlamlı kılıyor.

IFOAM adına, hepinizi Ekim 2014’te İstanbul’daki Dünya Organik Kongresi’ne bekliyorum.

Andre Leu

Başkan, IFOAM