14. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi  

tarafından
602

14. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi  

Yer : Muğla / Fethiye
Tarih : 27-30.EKİM.2015
Düzenleyen : Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği

Kongre Merkezi : Liberty Hotels Lykia World Resort Otel
Organizatör : ConPlus Mice
Web Sitesi : http://tbgk2015.org/

Değerli Meslektaşlarım,

XIV. Ulusal Tıbbi Biyoloji ve Genetik Kongresi 27 – 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Fethiye Ölüdeniz Liberty Hotels Lykia World Resort’te düzenlenecektir. Uluslararası katılımla gerçekleştirilen kongremiz derneğimiz tarafından düzenlenen Tıbbi Biyoloji ve Genetik camiasının en önemli etkinliğidir.

Derneğimizin kuruluşundan bu yana düzenli olarak organize ettiğimiz kongremiz hem bilimsel hem sosyal açıdan doyurucu niteliklere sahip olarak sürmektedir. Derneğimizin düzenlediği ulusal kongremiz 600’ ü aşkın üyesiyle hem sunulan bildiriler hem de katılımcı sayısı bakımından sürekli artan bir grafik çizmektedir.

Biyoinformatik ‘omik’ veri analiz yöntemleri ve kişisel tıp uygulması başlıklı kursumuz yine kongre açılış günü öncesi 26 Ekim 2015 tarihinde düzenlenecektir.

Kongrelerimize geniş bir öğrenci katılımı olduğu dikkate alınarak 14’ üncü kongremizde de gelenekselleşen 25 katılımcımıza kayıt ve ulaşım burslarımız derneğimiz yönetiminin almış olduğu karar doğrultusunda uygulanacaktır.

Her zaman olduğu gibi 14’ üncü kongremizde de camiamızın kurucu isimlerinden olan Prof. Dr. Altan Günalp ödülünün yanısıra serbest bildiri ve poster ödülleri de verilecektir.

Uzun yıllardır sürmekte olan yine Tıbbi Biyoloji ve Genetik alanında tartışılan ve sıkıntı oluşturan konuların da geniş katılımlı olarak tartışma imkanının olacağı kongremizde gelenekselleşen 29 Ekim Cumhuriyet balosunu da siz değerli meslektaşlarımızla birlikte yaşayacağız.

Bu vesile ile sizleri kongremize davet etmekten onur duyar, bilimsel ve sosyal açıdan doyurucu bir program geçireceğimiz 27- 30 Ekim 2015 tarihleri arasında Ölüdeniz Fethiye’de buluşmayı dilerim.

Saygılarımla,

Prof. Dr. Turgut Ulutin
Tıbbi Biyoloji ve Genetik Derneği Başkanı

Kaynak : www.kongremerkezi.net