1. Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi ve  Doğu Akdeniz Sağlık Bilimleri Öğrenci Sempozyumu   

tarafından
903

1. Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi ve  Doğu Akdeniz Sağlık Bilimleri Öğrenci Sempozyumu   

Yer : Gazimağusa / K.K.T.C.
Tarih : 5-9.KASIM.2014
Düzenleyen : -Doğu Akdeniz Üniversitesi
-Türkiye Diyabet Vakfı
-Kıbrıs Geriatri Vakfı

Kongre Merkezi : Rauf Raif Denktaş Kültür ve Kongre Sarayı
Organizatör :
Web Sitesi : http://kardiyometaboliksendrom2014.org/

Değerli Meslektaşlarımız,

Uluslararası Kardiyometabolik Sendrom Doğu Akdeniz Kongresi ve Doğu Akdeniz Sağlık Bilimleri Öğrenci Sempozyumu’nun ilkinin 05 – 09 Kasım 2014 tarihleri arasında Rauf Raif DenktaşKültür ve Kongre Sarayı-Gazimağusa Kuzey Kıbrıs’ta düzenleneceğini sizlere duyurmaktan kıvanç ve onur duymaktayız.
Doğu Akdeniz Üniversitesi, Türkiye Diyabet Vakfı ve Kıbrıs Geriatri Vakfı ortaklığında düzenlenen bu kongrenin bilimsel ve sosyal yönden nitelikli bir organizasyon olması için pek çok kuruluşla işbirliği yaparak sizlere en iyisini sunmaya çalışacağız.

Kardiyometabolik sendrom günümüzde dünyanın karşı karşıya kaldığı en önemli sağlık sorunlarından birisi haline gelmiştir. Modern yaşam şeklinin getirdiği hareketsiz yaşam ve yüksek kalorili beslenme bu sendromun ortaya çıkmasında en önemli faktördür ve her yaştaki bireyi etkilemektedir. Temelinde obezite, fiziksel inaktivite, sigara, stresli yaşam, diyabet ve kardiyovasküler hastalıklar yatan bu sendromun hızla artışı ciddi toplumsal önlem planlarının gerekliliğini gündeme getirmektedir. Bu nedenle konuyla ilgili tüm sağlık profesyonellerinin interdisipliner ve multidisipliner yaklaşımlarla gerek koruma gerekse tedavi için ortak stratejiler ve eylem planları geliştirmeleri gereklidir. Kongremizin en önemli amaçlarından birisi de Kardiyometabolik Sendromla mücadelede disiplinlerarası işbirliği için paydaşları bilimsel arenada biraraya getirmektir.

Doğu Akdeniz’in incisi güzel adamızda 4 gün sürecek olan bu kongrede, birbirinden değerli, birçok seçkin ulusal ve uluslararası bilim insanı tarafından kardiyometabolik risk faktörleri, bunların neden olduğu sorunlar ve sorunlara farklı disiplinlerin bakışı tartışılacaktır. Ayrıca kongre süresince renkli ve eğlenceli sosyal organizasyonlar gerçekleştirilecektir. Kongrede sunulan bildiriler International Journal of Basic and Clinical Studies dergisinde özel sayıyla yayınlanacaktır.

Geçmişten günümüze birçok medeniyetin izlerini taşıyan, her mevsiminde efsunlu bir güzellik sunan, Afrodit’in mitolojik adası Kıbrıs’ımızda buluşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımızı sunuyoruz.

Prof. Dr. Hülya HARUTOĞLU
Kongre Başkanı

Prof. Dr. M. Temel YILMAZ
Kongre Eşbaşkanı
kongretakvimi.org