1. Ulusal Tıp Hukuku ve Tıbbi Bilirkişilik Kongresi

tarafından
274

1. Ulusal Tıp Hukuku ve Tıbbi Bilirkişilik Kongresi

Yer : Aydın / Kuşadası
Tarih : 17-19.EKİM.2014
Düzenleyen : Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi(SAHUM)

Kongre Merkezi : Vista Hill Otel
Organizatör : Bordo Medya İletişim
Web Sitesi : http://sahum.deu.edu.tr/

Tıp Hukukuna ve Tıbbi Bilirkişiliğe ilgi duyan sevgili meslektaşlar, değerli dostlar,

Dokuz Eylül Üniversitesi Sağlık Hukuku Uygulama ve Araştırma Merkezi(SAHUM) tarafından düzenlenen I. ULUSAL TIP HUKUKU ve TIBBİ BİLİRKİŞİLİK KONGRESİ 17-19 Ekim 2014 tarihlerinde turistik ilçelerimizden Kuşadası’nda gerçekleştirilecektir.

Ülkemizin sağlık sistemindeki hızlı değişiklikler tıp hukukunu ve tıbbi bilirkişiliği daha da önemli bir hale getirmiştir. Bu alandaki güncel durumu ve yakın gelecekte bizi bekleyen sorunları masaya yatıracağımız bu kongrenin alanımıza ve ülkemize yeni açılımlar getirmesi ve yararlı olmasını diliyoruz. Ulusal düzeyde gerçekleştireceğimiz bu kongrede ülkemizin dört bir yanından konusunda uzman birçok konuşmacıyı ve konuya ilgi duyan katılımcıları buluşturmayı hedefledik. “Bilgi en büyük güçtür.”sözüne inandığımız için; özellikle konuşmacı ve konu seçiminde oldukça titiz davranarak kongreye katılanların bilimsel programdüzeyinden tatmin olmasını hedefliyoruz.

Bu kongrede ayrıca tıbbi bilirkişilik başta olmak üzere alanımızla ilgili genç meslektaşlarımıza yararlı olacağına inandığımız kurslarımız da yer alacak.

Bizler, birbirimizi tanımanın en iyi yolunun birlikte zaman geçirmek olduğuna inanıyoruz. Bilgi paylaşımının elektronik ortamda kolaylıkla yapılabildiği günümüzde kongrelerin sosyal boyutunun daha bir önem kazandığı açıktır. Bu yüzden katılımcı ve konuşmacıların birbirleriyle kaynaşabileceği sosyal programları da kongremizde bulacaksınız. Bilimsel programı sosyal program ile destekleyeceğiz.

Kongreye gönderilen bildirilerden seçilecek olanlar, Adli Tıp Bülteninde yayınlanmak üzere değerlendirilecektir.

Tıp hukuku alanında çalışan çok değerli hukukçularımızın yanı sıra tıbbi bilirkişilik ve adli tıp alanında seçkin kuruluşlar olan Adli Tıp Uzmanları Derneği ve Adli Tıp Kurumu’nun da desteğiyle düzenlenen bu kongrenin bilirkişi etiği, uzman mütalaası, tıp hukuku konularında yeni yaklaşımlara vesile olacağına inanıyoruz.

Olanaklarımızı zorlayarak oluşturduğumuz bu organizasyonda, katılımcıların olabildiğince ekonomik bir ödemeyle, bilimsel ve sosyal açıdan zengin bir programla mutlu bir şekilde evlerine dönmeleri ana hedefimizdir.

Tıp hukukunda güncel gelişmeleri yakalayan, çözüm önerileri getiren ve yakın geleceğe ışık tutacak kadar verimli olacağına inandığımız bu kongrede, konuya ilgi duyan tüm dostlarımızla hasret gidermek ve güleryüzlü bir etkinlik yapmak üzere Kuşadası-Aydın’da buluşmayı diliyoruz. İçten sevgi ve saygılarımla…

Prof.Dr. Erdem Özkara(SAHUM Müdürü)

Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı